Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Nord giv
alla i zon
94
E10
D1098732
87
763
Dkn94
65
10942
KDkn
8762
EK
KDkn5
E10852
K53
kn4
E63

Optimalt kontrakt: 3 N= 110
 NT
N59476
S59476
Ö84865
V84865
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Nancy Thern - Lennart Lindahl 3NTD Ö-3 Kn 800 36/0
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Mats Andersson - Ulla Lundström 3D N= K 670 34/2
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 4 V-2 7 200 29/7
Max Elander - Christer Ekberg Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT Ö-2 5 200 29/7
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 2NT Ö-2 Kn 200 29/7
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 V-2 9 200 29/7
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 N= K 110 24/12
Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 2NT Ö-1 Kn 100 18/18
Britt Lindberg - Yvonne Tolf Ove Jönsson - Thore Lindström 3NT Ö-1 2 100 18/18
Marianne Servin - Ulla Öberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2NT Ö-1 5 100 18/18
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 2NT Ö-1 2 100 18/18
Gunilla Ljung - Christina Leander Jan Schneider - Ester Schneider 2NT Ö-1 8 100 18/18
Anders Olsson - Sten Ahlgren Teresa Holmberg - Åke Lindström 1NT Ö= 2 -90 12/24
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lisa Engström - Sonja Christensson 4 N-1 K -100 9/27
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 1 S-1 D -100 9/27
Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg Åke Kjellkvist - Karin Sjögren 1 Ö+2 Kn -140 6/30
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 2NT Ö+2 2 -180 4/32
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson 2NT S-2 2 -200 2/34
Björn Nilsén - Irene Nilsén Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NTD S-5 D -1400 0/36