Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Väst giv
N-S i zon
KD
EDkn98542
E
D2
kn75
K103
1085
10843
1084
7
KD963
EK95
E9632
6
kn742
kn76

Optimalt kontrakt: 4 N= 620
 NT
N571088
S571088
Ö66333
V76333
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Gunilla Ljung - Christina Leander 5D Ö-4 E 800 36/0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 N+1 K 650 33/3
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 5 N= E 650 33/3
Max Elander - Christer Ekberg Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4 N= E 620 20/16
Britt Lindberg - Yvonne Tolf Junot Delcomyn - Leif Karlsson 4 N= E 620 20/16
Marianne Servin - Ulla Öberg Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö 4 N= E 620 20/16
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson 4 N= E 620 20/16
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 4 N= E 620 20/16
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Hans Antolin - Jan-Åke Roos 4 N= E 620 20/16
Lisa Engström - Sonja Christensson Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 4 N= E 620 20/16
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 N= E 620 20/16
Jan Schneider - Ester Schneider Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 4 N= K 620 20/16
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 4 N= E 620 20/16
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg 4 N= E 620 20/16
Per Boberg - Kerstin Boberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3 N+1 E 170 7/29
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N+1 E 170 7/29
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Mats Andersson - Ulla Lundström 4 Ö-3 6 150 4/32
Teresa Holmberg - Åke Lindström Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 5 N-1 E -100 1/35
Nancy Thern - Lennart Lindahl Ove Jönsson - Thore Lindström 4 N-1 E -100 1/35