Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Öst giv
alla i zon
E10
kn6
109654
kn642
76
753
873
EK1093
K9542
EK1082
2
D7
Dkn83
D94
EKDkn
85

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N58467
S58457
Ö85976
V85976
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT S+1 10 120 35/1
Max Elander - Christer Ekberg Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 1NT S+1 E 120 35/1
Mats Andersson - Ulla Lundström Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson 3 N= E 110 32/4
Nancy Thern - Lennart Lindahl Junot Delcomyn - Leif Karlsson 3 Ö-1 E 100 25/11
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 2 Ö-1 E 100 25/11
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 Ö-1 E 100 25/11
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg 2 Ö-1 E 100 25/11
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Jan Schneider - Ester Schneider 2 Ö-1 E 100 25/11
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Gunilla Ljung - Christina Leander 3 Ö-1 E 100 25/11
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö 3 S-1 E -100 18/18
Ove Jönsson - Thore Lindström Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 2 Ö= E -110 12/24
Britt Lindberg - Yvonne Tolf Teresa Holmberg - Åke Lindström 2 Ö= E -110 12/24
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2 Ö= E -110 12/24
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 Ö= 8 -110 12/24
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 Ö= E -110 12/24
Ildiko Lang - Cecilia Ericsson Hans Antolin - Jan-Åke Roos 2 Ö+1 E -140 4/32
Marianne Servin - Ulla Öberg Per Boberg - Kerstin Boberg 2 Ö+1 E -140 4/32
Lisa Engström - Sonja Christensson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3 Ö= E -140 4/32
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 2 Ö+2 E -170 0/36