Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Nord giv
ingen i zon
Kkn4
D863
kn10632
kn
E63
kn109
EKD9
K97
97
EK42
8754
D54
D10852
75

E108632

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N64484
S64484
Ö59738
V59738
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 4 Ö-4 E 200 36/0
Mats Andersson - Ulla Lundström Junot Delcomyn - Leif Karlsson 4D V-1 K 100 34/2
Per Boberg - Kerstin Boberg Britt Lindberg - Yvonne Tolf 3NT V-1 3 50 28/8
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 3NT V-1 6 50 28/8
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT V-1 K 50 28/8
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT V-1 10 50 28/8
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 3NT V-1 Kn 50 28/8
Nancy Thern - Lennart Lindahl Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö 3 S-1 E -50 22/14
Gunilla Ljung - Christina Leander Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 S-2 E -100 20/16
Ove Jönsson - Thore Lindström Max Elander - Christer Ekberg 3NT V= 2 -400 13/23
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson 3NT V= 3 -400 13/23
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 3NT V= 3 -400 13/23
Marianne Servin - Ulla Öberg Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 3NT V= 3 -400 13/23
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT V= 6 -400 13/23
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 3NT V= Kn -400 13/23
Teresa Holmberg - Åke Lindström Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3NT V+1 3 -430 4/32
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT V+1 3 -430 4/32
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Jan Schneider - Ester Schneider 3NT V+1 3 -430 4/32
Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3NT V+2 2 -460 0/36