Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.11

Öst giv
Ö-V i zon
65
ED65
kn10652
54
kn83
K7
K43
Kkn1063
E10942
9
ED7
9872
KD7
kn108432
98
ED

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N47947
S47947
Ö95394
V95394
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Cnattingius - Ingela Roos Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 S= 3 420 30.0/6.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Agneta Johansson - Lars Svensson 4 S= Kn 420 30.0/6.0
Björn Klefbohm - Kent Bengtsson Monica Lessing - Mary-Ann Persson 4 S= 3 420 30.0/6.0
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Bengt Rylander - Thore Lindström 4 S= 10 420 30.0/6.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist 4 S= 10 420 30.0/6.0
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Stig Unoson - Ulf Öjing 4 S= Kn 420 30.0/6.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 4 S= Kn 420 30.0/6.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Inger Öhman - Rolf Öhman 4D V-1 6 200 22.0/14.0
Lena Goldberg - Teddy Wald Rutger Persson - Claes Nilsson 3 S+1 3 170 15.0/21.0
Louise Grandinsson - Nils Lindblad Yvonne Tolf - Britt Lindberg 2 S+2 4 170 15.0/21.0
Leif Karlsson - Junot Delcomyn Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson 2 S+2 K 170 15.0/21.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Sanna Clementsson - Sten Ahlgren 3 S+1 10 170 15.0/21.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Gunilla Wallin - Britta-Lena Rundcrantz 3 S+1 10 170 15.0/21.0
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Anna Kjellberg - Anita Olofsson 3 S+1 Kn 170 15.0/21.0
Bengt Brynell - Sverker Hellsten Lisa Engström - Sonja Christensson 4 Ö-1 9 100 7.0/29.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Bodil Wikström - Niusia Lichtman 5 V-1 E 100 7.0/29.0
Nancy Thern - Lennart Lindahl Lena Kampf - Mona Andersson 4 S-1 3 -50 3.0/33.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S-1 3 -50 3.0/33.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 5D S-2 3 -300 0.0/36.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander     - -/18.6