Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.11

Öst giv
Ö-V i zon
D864
5
E2
Dkn7643
K753
EK82
D1063
10
Ekn9
Dkn109743

985
102
6
Kkn98754
EK2

Optimalt kontrakt: 7D S-5 -1100
 NT
N88143
S88143
Ö441285
V451285
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Bergström - Christer Löfgren Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 N-1 D -50 36.0/0.0
Björn Klefbohm - Kent Bengtsson Gunilla Wallin - Britta-Lena Rundcrantz 5 S-2 E -100 33.0/3.0
Bengt Brynell - Sverker Hellsten Lena Kampf - Mona Andersson 5 S-2 E -100 33.0/3.0
Leif Karlsson - Junot Delcomyn Bo Cnattingius - Ingela Roos 5 S-3 10 -150 29.0/7.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 5 N-3 D -150 29.0/7.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Yvonne Tolf - Britt Lindberg 5D S-2 K -300 24.0/12.0
Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson Nancy Thern - Lennart Lindahl 6D S-2 E -300 24.0/12.0
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Ulf Pernvi - Tommy Lööf 5D S-2 10 -300 24.0/12.0
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Anna Kjellberg - Anita Olofsson 5D S-3 10 -500 20.0/16.0
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Louise Grandinsson - Nils Lindblad 4 Ö+1 E -650 17.0/19.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 V+1 E -650 17.0/19.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Lisa Engström - Sonja Christensson 4 V+2 E -680 10.0/26.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Lena Goldberg - Teddy Wald 4 V+2 E -680 10.0/26.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Monica Lessing - Mary-Ann Persson 4 Ö+2 E -680 10.0/26.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 5 Ö+1 E -680 10.0/26.0
Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 5 Ö+1 E -680 10.0/26.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Marianne Servin - Ulla Öberg 6D S-4 E -800 3.0/33.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Stig Unoson - Ulf Öjing 5D S-4 E -800 3.0/33.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 5D Ö+1 E -1050 0.0/36.0
Inger Öhman - Rolf Öhman     - 17.7/-