Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.11

Väst giv
alla i zon
D9843
kn4
Kkn3
1074
7
ED875
98764
63
Kkn2
K10963
102
EDkn
E1065
2
ED5
K9852

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N85395
S85395
Ö48947
V47947
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N= 10 140 36.0/0.0
Gunilla Wallin - Britta-Lena Rundcrantz Monica Lessing - Mary-Ann Persson 5 Ö-1 E 100 30.0/6.0
Yvonne Tolf - Britt Lindberg Bo Cnattingius - Ingela Roos 4 Ö-1 2 100 30.0/6.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson 4 Ö-1 2 100 30.0/6.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 4 Ö-1 E 100 30.0/6.0
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 4 Ö-1 E 100 30.0/6.0
Björn Klefbohm - Kent Bengtsson Lisa Engström - Sonja Christensson 3 N-1 10 -100 20.0/16.0
Bengt Brynell - Sverker Hellsten Agneta Johansson - Lars Svensson 3 S-1 E -100 20.0/16.0
Anna Kjellberg - Anita Olofsson Stig Unoson - Ulf Öjing 3 N-1 10 -100 20.0/16.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Willy Landgren - Bibi Jönsson 3 N-1 10 -100 20.0/16.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S-1 E -100 20.0/16.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Leif Karlsson - Junot Delcomyn 2 Ö+2 8 -170 14.0/22.0
Lena Kampf - Mona Andersson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 S-2 E -200 10.0/26.0
Lena Goldberg - Teddy Wald Louise Grandinsson - Nils Lindblad 4 N-2 3 -200 10.0/26.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Inger Öhman - Rolf Öhman 4 N-2 10 -200 10.0/26.0
Nancy Thern - Lennart Lindahl Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 5 S-4 E -400 6.0/30.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Sanna Clementsson - Sten Ahlgren 4 Ö= E -620 3.0/33.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 Ö= 2 -620 3.0/33.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist 4 Ö+1 5 -650 0.0/36.0
Ulf Pernvi - Tommy Lööf     - 17.7/-