Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.11

Syd giv
Ö-V i zon
10
K103
Dkn86
D10753
E
kn8762
E753
E86
Dkn87642
E5
K104
K
K953
D94
92
kn942

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N73434
S73434
Ö699108
V699108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Kent Bengtsson Lisa Engström - Sonja Christensson 4 V-2 10 200 36.0/0.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Sanna Clementsson - Sten Ahlgren 2 Ö+1 4 -140 33.0/3.0
Yvonne Tolf - Britt Lindberg Bo Cnattingius - Ingela Roos 2 Ö+1 4 -140 33.0/3.0
Lena Kampf - Mona Andersson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 Ö+2 Kn -170 27.0/9.0
Gunilla Wallin - Britta-Lena Rundcrantz Monica Lessing - Mary-Ann Persson 3 Ö+1 4 -170 27.0/9.0
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 2 Ö+2 2 -170 27.0/9.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 Ö+1 2 -170 27.0/9.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson 2 Ö+3 4 -200 22.0/14.0
Lena Goldberg - Teddy Wald Louise Grandinsson - Nils Lindblad 4 Ö= 4 -620 13.0/23.0
Nancy Thern - Lennart Lindahl Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 Ö= 4 -620 13.0/23.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Leif Karlsson - Junot Delcomyn 4 Ö= 9 -620 13.0/23.0
Bengt Brynell - Sverker Hellsten Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö= 4 -620 13.0/23.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Inger Öhman - Rolf Öhman 4 Ö= 9 -620 13.0/23.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Anitha Lindgren - Marian Krook 4 Ö= 4 -620 13.0/23.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 Ö= 9 -620 13.0/23.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist 4 Ö= 9 -620 13.0/23.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT V+1 5 -630 4.0/32.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 4 Ö+1 9 -650 2.0/34.0
Anna Kjellberg - Anita Olofsson Stig Unoson - Ulf Öjing 4 Ö+2 9 -680 0.0/36.0
Ulf Pernvi - Tommy Lööf     - 17.7/-