Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.11

Öst giv
N-S i zon
K108
4
ED85
E10985
65
EK1098
1073
762
kn732
kn62
Kkn2
Dkn3
ED94
D753
964
K4

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N99697
S99697
Ö44736
V44736
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Kampf - Mona Andersson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3NT N+1 2 630 34.0/2.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT S+1 E 630 34.0/2.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT N+1 2 630 34.0/2.0
Lisa Engström - Sonja Christensson Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson 3NT N= 2 600 30.0/6.0
Leif Karlsson - Junot Delcomyn Nancy Thern - Lennart Lindahl 2NT S+2 E 180 27.0/9.0
Björn Klefbohm - Kent Bengtsson Louise Grandinsson - Nils Lindblad 1NTD S= 8 180 27.0/9.0
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Lena Goldberg - Teddy Wald 2NT S+1 6 150 21.0/15.0
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 2NT S+1 K 150 21.0/15.0
Inger Öhman - Rolf Öhman Ulf Pernvi - Tommy Lööf 1NT N+2 2 150 21.0/15.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Stig Unoson - Ulf Öjing 1NT N+2 3 150 21.0/15.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Agneta Johansson - Lars Svensson 1 S+2 E 140 16.0/20.0
Bengt Brynell - Sverker Hellsten Bo Cnattingius - Ingela Roos 2NT S= E 120 13.0/23.0
Anna Kjellberg - Anita Olofsson Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 2NT S= 10 120 13.0/23.0
Gunilla Wallin - Britta-Lena Rundcrantz Marianne Servin - Ulla Öberg 3 N= 3 110 10.0/26.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Göran Nyqvist - Peter Perulf 2D V-1 8 100 8.0/28.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2NT S-1 E -100 4.0/32.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist 4 S-1 E -100 4.0/32.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT N-1 2 -100 4.0/32.0
Yvonne Tolf - Britt Lindberg Monica Lessing - Mary-Ann Persson 3NT N-2 2 -200 0.0/36.0
Hans Antolin - Jan-Åke Roos     - 19.3/-