Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.11

Väst giv
Ö-V i zon
106
K543
ED1062
42
87
Ekn6
5
EDkn9876
kn9542
7
kn874
K103
EKD3
D10982
K93
5

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N391085
S391085
Ö93257
V92255
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Lars Svensson Lena Goldberg - Teddy Wald 3NT V-7 3 700 36.0/0.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulf Pernvi - Tommy Lööf 4D S= E 590 34.0/2.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist 4D N= K 510 32.0/4.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 5 S= 5 450 28.0/8.0
Bengt Brynell - Sverker Hellsten Monica Lessing - Mary-Ann Persson 4 S+1 E 450 28.0/8.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Stig Unoson - Ulf Öjing 4 S+1 5 450 28.0/8.0
Nancy Thern - Lennart Lindahl Gunilla Wallin - Britta-Lena Rundcrantz 4 S= E 420 20.0/16.0
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Lena Kampf - Mona Andersson 4 S= E 420 20.0/16.0
Björn Klefbohm - Kent Bengtsson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 S= E 420 20.0/16.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Anna Kjellberg - Anita Olofsson 4 S= 8 420 20.0/16.0
Inger Öhman - Rolf Öhman Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 S= 8 420 20.0/16.0
Leif Karlsson - Junot Delcomyn Rutger Persson - Claes Nilsson 5D V-1 4 200 12.0/24.0
Yvonne Tolf - Britt Lindberg Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson 5D V-1 5 200 12.0/24.0
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Göran Nyqvist - Peter Perulf 5D V-1 E 200 12.0/24.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 3 S+1 8 170 8.0/28.0
Louise Grandinsson - Nils Lindblad Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 N= K 130 5.0/31.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 4 N= 7 130 5.0/31.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT V-1 3 100 2.0/34.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Bengt Rylander - Thore Lindström 5D S-1 5 -100 0.0/36.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson     - -/21.0