Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.11

Öst giv
ingen i zon
106
943
10953
10942
Dkn92

Ekn76
KD873
K4
EDkn10875
D8
E6
E8753
K62
K42
kn5

Optimalt kontrakt: 5NT Ö= -460
 NT
N23222
S23232
Ö1110111011
V1110111010
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Kent Bengtsson Lena Goldberg - Teddy Wald 6 Ö-2 E 100 36.0/0.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Monica Lessing - Mary-Ann Persson 6 Ö-1 E 50 31.0/5.0
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT V-1 10 50 31.0/5.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 6 Ö-1 2 50 31.0/5.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 5 Ö-1 Kn 50 31.0/5.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Lena Kampf - Mona Andersson 3 Ö+2 Kn -200 25.0/11.0
Inger Öhman - Rolf Öhman Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 Ö+2 2 -200 25.0/11.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT V= 10 -400 22.0/14.0
Gunilla Wallin - Britta-Lena Rundcrantz Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö= 2 -420 19.0/17.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Louise Grandinsson - Nils Lindblad 4 Ö= 2 -420 19.0/17.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Leif Karlsson - Junot Delcomyn 4 Ö+1 7 -450 10.0/26.0
Lisa Engström - Sonja Christensson Nancy Thern - Lennart Lindahl 4 Ö+1 Kn -450 10.0/26.0
Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson Bengt Brynell - Sverker Hellsten 4 Ö+1 5 -450 10.0/26.0
Yvonne Tolf - Britt Lindberg Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 Ö+1 Kn -450 10.0/26.0
Anna Kjellberg - Anita Olofsson Bengt Rylander - Thore Lindström 4 Ö+1 Kn -450 10.0/26.0
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Stig Unoson - Ulf Öjing 4 Ö+1 E -450 10.0/26.0
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Ulf Pernvi - Tommy Lööf 4 Ö+1 E -450 10.0/26.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT V+2 10 -460 2.0/34.0
Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist Barbro Söderberg - Birgit Andersson 4 Ö+2 E -480 0.0/36.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund     - 19.9/-