Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.11

Väst giv
N-S i zon
10
KD8
Ekn96
E8653
Dkn9
E7632
852
K4
K8753
kn10954
D74
E642

K103
Dkn10972

Optimalt kontrakt: 7D V-7 1700
 NT
N13116711
S13116711
Ö01661
V01661
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Goldberg - Teddy Wald Gunilla Wallin - Britta-Lena Rundcrantz 6 N+1 Kn 1390 36.0/0.0
Inger Öhman - Rolf Öhman Willy Landgren - Bibi Jönsson 6 N= 8 1370 33.0/3.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Anitha Lindgren - Marian Krook 6 S= E 1370 33.0/3.0
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Bodil Wikström - Niusia Lichtman 5D S+1 3 950 30.0/6.0
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Bo Cnattingius - Ingela Roos 5 N+2 9 640 28.0/8.0
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Agneta Johansson - Lars Svensson 5 N+1 Kn 620 21.0/15.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 5 S+1 D 620 21.0/15.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lisa Engström - Sonja Christensson 5 N+1 5 620 21.0/15.0
Ulf Pernvi - Tommy Lööf Anna Kjellberg - Anita Olofsson 5 N+1 Kn 620 21.0/15.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Barbro Söderberg - Birgit Andersson 5 N+1 4 620 21.0/15.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 5 N+1 Kn 620 21.0/15.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bengt Brynell - Sverker Hellsten 5 N= Kn 600 9.0/27.0
Nancy Thern - Lennart Lindahl Louise Grandinsson - Nils Lindblad 5 N= Kn 600 9.0/27.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson 5 N= 3 600 9.0/27.0
Yvonne Tolf - Britt Lindberg Leif Karlsson - Junot Delcomyn 5 N= Kn 600 9.0/27.0
Björn Klefbohm - Kent Bengtsson Lena Kampf - Mona Andersson 5 N= K 600 9.0/27.0
Stig Unoson - Ulf Öjing Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT S= 2 600 9.0/27.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Göran Nyqvist - Peter Perulf 4D V-2 E 300 2.0/34.0
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist 3 S+3 E 170 0.0/36.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman     - 17.9/-