Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning och partnergaranti 2013-12-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning och partnergaranti 2013-12-09

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.09

Väst giv
ingen i zon
kn6432
E4
D1072
E2
ED10
D62
EK9
KD87
875
973
kn863
1096
K9
Kkn1085
54
kn543

Optimalt kontrakt: 1NT V= -90
 NT
N66766
S66777
Ö67666
V77667
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Ryning - Gösta Wiik Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson 2NT V-5 7 250 26.0/0.0
Erwin Wilhelm - Greta Schöön Elsa Olsson - Birgit Hartman 3NT V-3 4 150 23.0/3.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Grete Derand - Cornelia Tiller 2NT V-3 2 150 23.0/3.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn Göran Nyqvist - Sten Sjöström 2 V-2 E 100 17.0/9.0
Sonja Lindblom - Claudia Sjöberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2NT V-2 2 100 17.0/9.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Åke Kjellkvist - Karin Sjögren 3NT V-2 2 100 17.0/9.0
Jan-Olof Tannert - Sten Tannert Göran Öhrn - Stig Persson 2NT V-2 2 100 17.0/9.0
Terezia Lagerman - Agneta Johansson Susanne Levin - Kristina Bengtsson 2NT V-1 3 50 7.0/19.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Ester Schneider - Gunvor Dieden 2NT V-1 3 50 7.0/19.0
Britt-Marie Langåsen - Anita Lenberg Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT V-1 2 50 7.0/19.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 2NT V-1 2 50 7.0/19.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2NT V-1 7 50 7.0/19.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Marianne Servin - Ulla Öberg 2NT V-1 3 50 7.0/19.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Ulla Fischer - Eva Karlsson 2 N-1 3 -50 0.0/26.0
Ulla Johansson - Vivi-Ann Gretzer     - -/10.2