Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning och partnergaranti 2013-12-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning och partnergaranti 2013-12-09

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.09

Väst giv
alla i zon
Ekn4
EKkn108
52
K85
K98752
D9
Kkn76
D

6543
D98
kn97642
D1063
72
E1043
E103

Optimalt kontrakt: 6NT N= 1440
 NT
N9912912
S9911912
Ö44141
V44141
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Terezia Lagerman - Agneta Johansson Ulla Johansson - Vivi-Ann Gretzer 3NT S+4 9 720 26.0/0.0
Göran Öhrn - Stig Persson Göran Nyqvist - Sten Sjöström 3NT N+2 6 660 22.0/4.0
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn 3NT N+2 7 660 22.0/4.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT N+2 4 660 22.0/4.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 N+1 4 650 18.0/8.0
Erwin Wilhelm - Greta Schöön Jan-Olof Tannert - Sten Tannert 3NT N+1 4 630 16.0/10.0
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT S= 7 600 14.0/12.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Gunilla Wallin - Christina Leander 2 N+4 8 230 12.0/14.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Willy Landgren - Bibi Jönsson 2 N+2 6 170 9.0/17.0
Sonja Lindblom - Claudia Sjöberg Marianne Servin - Ulla Öberg 3 N+1 8 170 9.0/17.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Rutger Persson - Lennart Lindahl 2 S= D 110 5.0/21.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Ester Schneider - Gunvor Dieden 2 S= D 110 5.0/21.0
Grete Derand - Cornelia Tiller Åke Kjellkvist - Karin Sjögren 3 S-1 D -100 1.0/25.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Britt-Marie Langåsen - Anita Lenberg 4 N-1 9 -100 1.0/25.0
Ulla Fischer - Eva Karlsson     - -/13.9