Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning och partnergaranti 2013-12-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning och partnergaranti 2013-12-09

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.09

Syd giv
Ö-V i zon
Kkn742
9432
1094
2
D3
D105
Dkn3
Dkn976
985
E876
52
EK85
E106
Kkn
EK876
1043

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N5106107
S5107107
Ö83636
V83636
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erwin Wilhelm - Greta Schöön Jan-Olof Tannert - Sten Tannert 3 N+1 E 170 24.0/2.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 S+2 D 170 24.0/2.0
Sonja Lindblom - Claudia Sjöberg Marianne Servin - Ulla Öberg 2 S+2 D 170 24.0/2.0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Gunilla Wallin - Christina Leander 2 S+1 D 140 18.0/8.0
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 S+1 D 140 18.0/8.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Ester Schneider - Gunvor Dieden 2 N+1 E 140 18.0/8.0
Grete Derand - Cornelia Tiller Åke Kjellkvist - Karin Sjögren 1 S+3 D 130 13.0/13.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Britt-Marie Langåsen - Anita Lenberg 2 S+2 3 130 13.0/13.0
Terezia Lagerman - Agneta Johansson Ulla Johansson - Vivi-Ann Gretzer 1NT S+1 D 120 10.0/16.0
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn 2 S= D 110 7.0/19.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Willy Landgren - Bibi Jönsson 2 S+1 D 110 7.0/19.0
Göran Öhrn - Stig Persson Göran Nyqvist - Sten Sjöström 1NT S= 9 90 3.0/23.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Rutger Persson - Lennart Lindahl 1 S+1 6 90 3.0/23.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Hans Ryning - Gösta Wiik 2 V= 4 -90 0.0/26.0
Ulla Fischer - Eva Karlsson     - -/13.9