Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning och partnergaranti 2013-12-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning och partnergaranti 2013-12-09

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.09

Nord giv
ingen i zon
Ekn984
K10942
7
E2
KD763
8
kn843
964
10
Ekn7
ED1095
Kkn73
52
D653
K62
D1085

Optimalt kontrakt: 5D Ö-2 300
 NT
N641077
S64977
Ö79366
V79366
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn Jan-Olof Tannert - Sten Tannert 2 N+3 10 200 26.0/0.0
Britt-Marie Langåsen - Anita Lenberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 N+1 10 170 24.0/2.0
Terezia Lagerman - Agneta Johansson Elsa Olsson - Birgit Hartman 3 N= E 140 20.0/6.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Ester Schneider - Gunvor Dieden 2 N+1 10 140 20.0/6.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 N= 10 140 20.0/6.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 5D V-1 E 100 16.0/10.0
Ulla Fischer - Eva Karlsson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3 Ö-1 3 50 14.0/12.0
Erwin Wilhelm - Greta Schöön Sonja Lindblom - Claudia Sjöberg 2NT S-1 3 -50 11.0/15.0
Göran Öhrn - Stig Persson Åke Kjellkvist - Karin Sjögren 3 S-1 K -50 11.0/15.0
Grete Derand - Cornelia Tiller Gunilla Wallin - Christina Leander 5 N-2 10 -100 7.0/19.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4D N-1 10 -100 7.0/19.0
Ulla Johansson - Vivi-Ann Gretzer Göran Nyqvist - Sten Sjöström 3 Ö= 5 -110 2.0/24.0
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Susanne Levin - Kristina Bengtsson 3 Ö= 2 -110 2.0/24.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 3 Ö= 5 -110 2.0/24.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand     - 8.9/-