Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 28/8 Scratch 2013-08-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 28/8 Scratch 2013-08-28

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.28

Väst giv
Ö-V i zon
K106
Ekn54
E1043
97
E9532
83
962
kn84
7
10976
Kkn
ED10652
Dkn84
KD2
D875
K3

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N510987
S510987
Ö83454
V83454
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Kampf - Mona Andersson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 3NT S+1 2 430 42.0/0.0
Yvonne Tolf - Britt Lindberg Göran Ekelund - Björn Klefbohm 4 N= 7 420 40.0/2.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Susanne Levin - Claudia Sjöberg 2 N+2 7 170 38.0/4.0
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos 2 N+2 10 130 36.0/6.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 3 N= 7 110 33.0/9.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 S= 4 110 33.0/9.0
Annette Karlsson - Nils Lindblad Gunilla Ljung - Elsie Hägg 3 Ö-1 K 100 30.0/12.0
Yvonne Möller - Barbro Jönsson Lisbeth Ringdahl - Barbro Söderberg 2 N= 7 90 28.0/14.0
Marianne Olsson - Kerstin Degermark Kristi Meier - Per Nilsson 1 S= 8 80 26.0/16.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Jan Öhman - Erwin Wilhelm 2NT S-1 Kn -50 18.0/24.0
Agneta Johansson - Ulla Hellqvist Inger Öhman - Rolf Öhman 3 N-1 7 -50 18.0/24.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S-1 Kn -50 18.0/24.0
Lisa Engström - Jeanette Svensson Lars Jarming - Monica Lannerud 3 N-1 10 -50 18.0/24.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Stellan Brynell - Pia Fransson 4 N-1 7 -50 18.0/24.0
Inger Malmroos - Gerda Sevonius Sonja Lindblom - Anita Ekberg 4 N-1 E -50 18.0/24.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Monica Gilhorn - Mona Berge 4 S-1 Kn -50 18.0/24.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist 3NT N-2 E -100 6.0/36.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Ebba Ericsson - Ulla Regnér 4 S-2 3 -100 6.0/36.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Louise Grandinsson - Alicia Carlsson 5 N-2 7 -100 6.0/36.0
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT N-2 6 -100 6.0/36.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Majken Windahl - Olle Windahl 4 S-2 Kn -100 6.0/36.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 S-3 4 -150 0.0/42.0