Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Nord giv
Ö-V i zon
52
Dkn76
752
10864
E106
E432
EK106
K2
KD43
109
D83
Ekn93
kn987
K85
kn94
D75

Optimalt kontrakt: 6NT Ö= -1440
 NT
N11301
S11311
Ö1112101212
V1112101212
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 6NT Ö-3 5 300 35.0/1.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Louise Grandinsson - Alicia Carlsson 6NT V-3 6 300 35.0/1.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 6NT V-2 6 200 30.0/6.0
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 6NT V-2 7 200 30.0/6.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunilla Ljung - Elsie Hägg 6NT Ö-2 9 200 30.0/6.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Jan Öhman - Erwin Wilhelm 6NT V-1 7 100 26.0/10.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 6NT N-1 5 -50 24.0/12.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Majken Windahl - Olle Windahl 1NT V+1 5 -120 22.0/14.0
Björn Klefbohm - Jeanette Svensson Marianne Servin - Ulla Öberg 2 Ö+4 5 -230 20.0/16.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 3NT V+1 4 -630 15.0/21.0
Kristi Meier - Per Nilsson Lena Kampf - Mona Andersson 3NT V+1 6 -630 15.0/21.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT Ö+1 Kn -630 15.0/21.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Barbro Jönsson - Yvonne Möller 3NT V+1 6 -630 15.0/21.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Gunilla Wallin - Lennart Lindahl 3NT V+2 4 -660 7.0/29.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 3NT Ö+2 7 -660 7.0/29.0
Susanne Levin - Claudia Sjöberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT V+2 7 -660 7.0/29.0
Agneta Johansson - Yvonne Tolf Stellan Brynell - Pia Fransson 3NT Ö+2 7 -660 7.0/29.0
Sonja Lindblom - Kerstin Degermark Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V+3 6 -690 1.0/35.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 5NT V+1 D -690 1.0/35.0
Christer Ekberg - Max Elander     - -/16.8