Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Öst giv
Ö-V i zon
kn10964
E107
Kkn
Ekn4
EK8532
D96
E8
72
7
kn853
7542
KD108
D
K42
D10963
9653

Optimalt kontrakt: 2 N= 90
 NT
N78677
S77677
Ö55765
V55765
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 3NT Ö-3 6 300 35.0/1.0
Stellan Brynell - Pia Fransson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 V-3 K 300 35.0/1.0
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Lena Kampf - Mona Andersson 2 V-2 K 200 24.0/12.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Willy Landgren - Bibi Jönsson 2 V-2 Kn 200 24.0/12.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2 V-2 K 200 24.0/12.0
Majken Windahl - Olle Windahl Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 V-2 10 200 24.0/12.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 2 V-2 E 200 24.0/12.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 V-2 4 200 24.0/12.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Anitha Lindgren - Marian Krook 2 V-2 Kn 200 24.0/12.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Marianne Servin - Ulla Öberg 2 V-2 7 200 24.0/12.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Gunilla Ljung - Elsie Hägg 2 V-2 E 200 24.0/12.0
Kristi Meier - Per Nilsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2NT N+1 K 150 13.0/23.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 1NT N+2 7 150 13.0/23.0
Gunilla Wallin - Lennart Lindahl Christer Ekberg - Max Elander 2 V-1 7 100 8.0/28.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 V-1 E 100 8.0/28.0
Susanne Levin - Claudia Sjöberg Björn Klefbohm - Jeanette Svensson 2 V-1 4 100 8.0/28.0
Louise Grandinsson - Alicia Carlsson Junot Delcomyn - Mats Andersson 3NT N-1 7 -50 4.0/32.0
Sonja Lindblom - Kerstin Degermark Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 3 S-2 E -100 1.0/35.0
Agneta Johansson - Yvonne Tolf Bengt Rylander - Thore Lindström 3NT N-2 7 -100 1.0/35.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl     - -/16.4