Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Nord giv
N-S i zon
EKD9763
ED102
102
kn84
K
Ekn973
Kkn102
52
kn5
K64
D98754
10
987643
D85
E63

Optimalt kontrakt: 6D Ö-3 500
 NT
N4511118
S4511118
Ö97000
V98000
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Willy Landgren - Bibi Jönsson 6D Ö-4 10 800 36.0/0.0
Stellan Brynell - Pia Fransson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 N+3 Kn 710 32.0/4.0
Agneta Johansson - Yvonne Tolf Bengt Rylander - Thore Lindström 4 N+3 7 710 32.0/4.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 5 S+2 10 710 32.0/4.0
Louise Grandinsson - Alicia Carlsson Junot Delcomyn - Mats Andersson 4 N+1 4 650 25.0/11.0
Susanne Levin - Claudia Sjöberg Björn Klefbohm - Jeanette Svensson 4 N+1 4 650 25.0/11.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Anitha Lindgren - Marian Krook 5 N= 4 650 25.0/11.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Marianne Servin - Ulla Öberg 4 N+1 4 650 25.0/11.0
Kristi Meier - Per Nilsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 N= K 620 19.0/17.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N= 4 620 19.0/17.0
Majken Windahl - Olle Windahl Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N+4 4 230 16.0/20.0
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Lena Kampf - Mona Andersson 3 N+2 K 200 11.0/25.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 2 N+3 K 200 11.0/25.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3 N+2 4 200 11.0/25.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 3 N+2 7 200 11.0/25.0
Gunilla Wallin - Lennart Lindahl Christer Ekberg - Max Elander 3 N+1 4 170 4.0/32.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 N+2 4 170 4.0/32.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Gunilla Ljung - Elsie Hägg 3 N+1 K 170 4.0/32.0
Sonja Lindblom - Kerstin Degermark Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 6 S-1 E -100 0.0/36.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl     - -/16.4