Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Nord giv
N-S i zon
E876
102
EK8
10762
109
Kkn64
109732
E9
D5432
95
D6
Kkn85
Kkn
ED873
kn54
D43

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N88878
S88878
Ö55564
V55564
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2NT S+1 10 150 36.0/0.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2NT S= 7 120 32.0/4.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 1NT S+1 7 120 32.0/4.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Agneta Johansson - Yvonne Tolf 1NT S+1 7 120 32.0/4.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Gunilla Wallin - Lennart Lindahl 1NT S= 7 90 26.0/10.0
Majken Windahl - Olle Windahl Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 1NT S= 7 90 26.0/10.0
Christer Ekberg - Max Elander Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT S= 2 90 26.0/10.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Stellan Brynell - Pia Fransson 1 N= 8 80 22.0/14.0
Lena Kampf - Mona Andersson Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 2NT S-1 4 -100 14.0/22.0
Louise Grandinsson - Alicia Carlsson Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 2NT N-1 5 -100 14.0/22.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Marianne Forsberg - Tor Holmberg 1NT S-1 3 -100 14.0/22.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Björn Klefbohm - Jeanette Svensson 2NT S-1 4 -100 14.0/22.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Sonja Lindblom - Kerstin Degermark 1NT S-1 10 -100 14.0/22.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Marianne Servin - Ulla Öberg 2NT N-1 5 -100 14.0/22.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 1NT S-1 7 -100 14.0/22.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Kristi Meier - Per Nilsson 2NT S-2 3 -200 4.0/32.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Barbro Jönsson - Yvonne Möller 2 S-2 7 -200 4.0/32.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Susanne Levin - Claudia Sjöberg 2NT S-2 2 -200 4.0/32.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Gunilla Ljung - Elsie Hägg 3 S-3 E -300 0.0/36.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson     - 14.6/-