Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Väst giv
alla i zon
E1086
K6
EK73
Kkn9
K943
108
D2
ED1054
kn75
E4
kn1064
8632
D2
Dkn97532
985
7

Optimalt kontrakt: 4 N= 620
 NT
N681077
S681077
Ö75266
V75366
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Kampf - Mona Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 N+1 Kn 650 34.0/2.0
Stellan Brynell - Pia Fransson Susanne Levin - Claudia Sjöberg 4 S+1 E 650 34.0/2.0
Björn Klefbohm - Jeanette Svensson Barbro Jönsson - Yvonne Möller 4 S+1 4 650 34.0/2.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S= E 620 28.0/8.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 S= D 620 28.0/8.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Bengt Rylander - Thore Lindström 4 S= E 620 28.0/8.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 S+1 4 170 24.0/12.0
Kristi Meier - Per Nilsson Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 1 N+1 Kn 110 22.0/14.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 1 N= E 80 20.0/16.0
Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N-1 2 -100 16.0/20.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Louise Grandinsson - Alicia Carlsson 2 N-1 3 -100 16.0/20.0
Majken Windahl - Olle Windahl Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 2NT N-1 2 -100 16.0/20.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Roger Bergforsen - Mats Ryderheim 3NT N-2 6 -200 9.0/27.0
Christer Ekberg - Max Elander Junot Delcomyn - Mats Andersson 3 N-2 5 -200 9.0/27.0
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Ulla Wästberg - Hans Wästberg 2NT N-2 8 -200 9.0/27.0
Sonja Lindblom - Kerstin Degermark Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 N-2 Kn -200 9.0/27.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunilla Ljung - Elsie Hägg 3NT N-3 2 -300 3.0/33.0
Agneta Johansson - Yvonne Tolf Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT N-3 4 -300 3.0/33.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT N-4 4 -400 0.0/36.0
Gunilla Wallin - Lennart Lindahl     - 13.4/-