Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Öst giv
N-S i zon
9742
EK
kn8652
ED
KDkn105
10865
97
75
6
kn432
D43
K10932
E83
D97
EK10
kn864

Optimalt kontrakt: 4NT S= 630
 NT
N9117810
S9117810
Ö32542
V32542
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Gunilla Wallin - Lennart Lindahl 3NT S+2 K 660 36.0/0.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT S+1 K 630 28.0/8.0
Stellan Brynell - Pia Fransson Björn Klefbohm - Jeanette Svensson 3NT S+1 K 630 28.0/8.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT S+1 10 630 28.0/8.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 3NT N+1 6 630 28.0/8.0
Gunilla Ljung - Elsie Hägg Agneta Johansson - Yvonne Tolf 3NT S+1 5 630 28.0/8.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3NT S+1 K 630 28.0/8.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Bengt Rylander - Thore Lindström 3NT S+1 K 630 28.0/8.0
Kristi Meier - Per Nilsson Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 3NT S= K 600 18.0/18.0
Susanne Levin - Claudia Sjöberg Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3NT S= K 600 18.0/18.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT S= K 600 18.0/18.0
Majken Windahl - Olle Windahl Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 3 N+2 6 150 14.0/22.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Marianne Forsberg - Tor Holmberg 2 N= 2 110 11.0/25.0
Sonja Lindblom - Kerstin Degermark Barbro Jönsson - Yvonne Möller 3 N= 6 110 11.0/25.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 N= 6 90 8.0/28.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Louise Grandinsson - Alicia Carlsson 3NT S-1 K -100 3.0/33.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 3NT S-1 5 -100 3.0/33.0
Christer Ekberg - Max Elander Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT S-1 K -100 3.0/33.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lena Kampf - Mona Andersson 5 N-1 6 -100 3.0/33.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim     - -/23.5