Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Öst giv
N-S i zon
D432
D932
kn2
964
EK65
75
E53
D1085
109
EK1086
D8
K732
kn87
kn4
K109764
Ekn

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -430
 NT
N26343
S26343
Ö11710910
V107987
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Willy Landgren - Bibi Jönsson Gunilla Wallin - Lennart Lindahl 3NT V-3 Kn 150 35.0/1.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Stellan Brynell - Pia Fransson 3NT V-3 Kn 150 35.0/1.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Lena Kampf - Mona Andersson 3NT V-2 Kn 100 28.0/8.0
Louise Grandinsson - Alicia Carlsson Kristi Meier - Per Nilsson 4 Ö-2 4 100 28.0/8.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT V-2 Kn 100 28.0/8.0
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V-2 Kn 100 28.0/8.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Barbro Jönsson - Yvonne Möller 3NT V-2 Kn 100 28.0/8.0
Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3NT V-1 3 50 20.0/16.0
Björn Klefbohm - Jeanette Svensson Gunilla Ljung - Elsie Hägg 4 Ö-1 Kn 50 20.0/16.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Susanne Levin - Claudia Sjöberg 4 Ö-1 9 50 20.0/16.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Bengt Rylander - Thore Lindström 3 Ö= 7 -110 16.0/20.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 2NT V= 3 -120 14.0/22.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Agneta Johansson - Yvonne Tolf 4 Ö+1 9 -150 12.0/24.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT Ö= 4 -400 7.0/29.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 3NT V= 2 -400 7.0/29.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT V= 2 -400 7.0/29.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Sonja Lindblom - Kerstin Degermark 3NT V= 2 -400 7.0/29.0
Christer Ekberg - Max Elander Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 4 Ö+1 9 -450 2.0/34.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Junot Delcomyn - Mats Andersson 3NT V+2 Kn -460 0.0/36.0
Majken Windahl - Olle Windahl     - 16.9/-