Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Nord giv
ingen i zon
ED6
ED972
85
K64
1092
10853
E2
Dkn92
Kkn87543
K
94
E103

kn64
KDkn10763
875

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 100
 NT
N79849
S68836
Ö64494
V63494
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Bodil Wikström - Niusia Lichtman 5 S= 10 400 36.0/0.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Lena Kampf - Mona Andersson 4D Ö-2 K 300 31.0/5.0
Louise Grandinsson - Alicia Carlsson Kristi Meier - Per Nilsson 5D Ö-2 K 300 31.0/5.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Gunilla Wallin - Lennart Lindahl 4D Ö-2 Kn 300 31.0/5.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Agneta Johansson - Yvonne Tolf 4D Ö-2 K 300 31.0/5.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 Ö-1 K 50 24.0/12.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Sonja Lindblom - Kerstin Degermark 4 Ö-1 4 50 24.0/12.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Stellan Brynell - Pia Fransson 4 Ö-1 K 50 24.0/12.0
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 N-1 5 -50 18.0/18.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Bengt Rylander - Thore Lindström 5 N-1 10 -50 18.0/18.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Susanne Levin - Claudia Sjöberg 4 N-1 5 -50 18.0/18.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Barbro Jönsson - Yvonne Möller 5 N-2 E -100 14.0/22.0
Björn Klefbohm - Jeanette Svensson Gunilla Ljung - Elsie Hägg 3 Ö= K -140 12.0/24.0
Christer Ekberg - Max Elander Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 5 S-3 10 -150 10.0/26.0
Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3 Ö+1 K -170 8.0/28.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 3NT N-4 3 -200 6.0/30.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Junot Delcomyn - Mats Andersson 4 Ö= K -420 4.0/32.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4D Ö= Kn -590 1.0/35.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4D Ö= K -590 1.0/35.0
Majken Windahl - Olle Windahl     - 16.9/-