Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Väst giv
Ö-V i zon
KD10975
ED10
D5
kn10
82
K63
Ekn1082
854
E643
kn9852
6
E97
kn
74
K9743
KD632

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N88788
S88787
Ö45644
V45644
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Gunilla Wallin - Lennart Lindahl 3 N+2 6 200 35.0/1.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 N+3 6 200 35.0/1.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 2 N+2 7 170 31.0/5.0
Agneta Johansson - Yvonne Tolf Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 1 N+3 6 170 31.0/5.0
Louise Grandinsson - Alicia Carlsson Christer Ekberg - Max Elander 2 N+1 6 140 20.0/16.0
Majken Windahl - Olle Windahl Lena Kampf - Mona Andersson 2 N+1 6 140 20.0/16.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N+1 6 140 20.0/16.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Stellan Brynell - Pia Fransson 2 N+1 6 140 20.0/16.0
Susanne Levin - Claudia Sjöberg Jan Öhman - Erwin Wilhelm 2 N+1 6 140 20.0/16.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 N+1 6 140 20.0/16.0
Sonja Lindblom - Kerstin Degermark Marianne Servin - Ulla Öberg 2 N+1 5 140 20.0/16.0
Björn Klefbohm - Jeanette Svensson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 N+1 5 140 20.0/16.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Gunilla Ljung - Elsie Hägg 2 N+1 6 140 20.0/16.0
Kristi Meier - Per Nilsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 2 N= 6 110 9.0/27.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 2 N= 6 110 9.0/27.0
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Roger Bergforsen - Mats Ryderheim 4 N-2 6 -100 3.0/33.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 N-2 6 -100 3.0/33.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Junot Delcomyn - Mats Andersson 4 N-2 6 -100 3.0/33.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Ulla Wästberg - Hans Wästberg 2 N-2 6 -100 3.0/33.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund     - -/18.5