Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Öst giv
ingen i zon
1032
103
105
ED7632
kn987
E97
Ekn94
109
E5
KD54
D876
854
KD64
kn862
K32
Kkn

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N83455
S83455
Ö510987
V510987
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anitha Lindgren - Marian Krook Bengt Rylander - Thore Lindström 1NT S+3 7 180 36.0/0.0
Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam Christer Ekberg - Max Elander 1NT N+1 4 120 32.0/4.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Sonja Lindblom - Kerstin Degermark 1NT N+1 4 120 32.0/4.0
Agneta Johansson - Yvonne Tolf Susanne Levin - Claudia Sjöberg 1NT N+1 7 120 32.0/4.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Stellan Brynell - Pia Fransson 3 N= K 110 28.0/8.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Rutger Persson - Claes Nilsson 1 S+1 7 90 25.0/11.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT N= 4 90 25.0/11.0
Björn Klefbohm - Jeanette Svensson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 1NT V-1 6 50 22.0/14.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Pass   19.0/17.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Pass   19.0/17.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 2NT N-1 6 -50 15.0/21.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Gunilla Ljung - Elsie Hägg 1NT N-1 6 -50 15.0/21.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Kristi Meier - Per Nilsson 2 S-2 10 -100 10.0/26.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3 N-2 E -100 10.0/26.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1NT N-2 8 -100 10.0/26.0
Majken Windahl - Olle Windahl Gunilla Wallin - Lennart Lindahl 2 V+1 10 -110 6.0/30.0
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 1NT N-3 6 -150 2.0/34.0
Lena Kampf - Mona Andersson Louise Grandinsson - Alicia Carlsson 2NT Ö+1 2 -150 2.0/34.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 2 Ö+3 6 -150 2.0/34.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg     - 17.1/-