Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Syd giv
ingen i zon
D4
KD
EKD1074
kn95
9
kn8543
kn83
E732
Ekn72
1076
95
D1084
K108653
E92
62
K6

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N7106109
S7106109
Ö62722
V62722
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Jeanette Svensson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 S+2 2 480 36.0/0.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Barbro Jönsson - Yvonne Möller 3NT S+2 4 460 34.0/2.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Junot Delcomyn - Mats Andersson 4 S+1 5 450 32.0/4.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT N+1 10 430 29.0/7.0
Christer Ekberg - Max Elander Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 3NT N+1 8 430 29.0/7.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Lena Kampf - Mona Andersson 4 S= E 420 24.0/12.0
Sonja Lindblom - Kerstin Degermark Susanne Levin - Claudia Sjöberg 4 S= 3 420 24.0/12.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 S= 9 420 24.0/12.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 3 N+1 9 130 19.0/17.0
Majken Windahl - Olle Windahl Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 N+1 5 130 19.0/17.0
Gunilla Wallin - Lennart Lindahl Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 4 S-1 5 -50 9.0/27.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N-1 4 -50 9.0/27.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Louise Grandinsson - Alicia Carlsson 4 S-1 5 -50 9.0/27.0
Stellan Brynell - Pia Fransson Marianne Servin - Ulla Öberg 4 N-1 5 -50 9.0/27.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 4 S-1 5 -50 9.0/27.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT N-1 4 -50 9.0/27.0
Agneta Johansson - Yvonne Tolf Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 N-1 6 -50 9.0/27.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 4 S-1 4 -50 9.0/27.0
Gunilla Ljung - Elsie Hägg Bengt Rylander - Thore Lindström 6D S-2 E -300 0.0/36.0
Kristi Meier - Per Nilsson     - 15.2/-