Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Nord giv
ingen i zon
D832
ED84
765
84
Ekn
kn97652
K
Dkn95
764

kn1043
E107632
K1095
K103
ED982
K

Optimalt kontrakt: 5D N-2 -300
 NT
N29776
S19776
Ö114647
V114647
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Mats Andersson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 5D Ö-2 9 300 36.0/0.0
Susanne Levin - Claudia Sjöberg Ulla Wästberg - Hans Wästberg 2 N+2 Kn 170 32.0/4.0
Gunilla Ljung - Elsie Hägg Agneta Johansson - Yvonne Tolf 2 N+2 Kn 170 32.0/4.0
Sonja Lindblom - Kerstin Degermark Barbro Jönsson - Yvonne Möller 3 N+1 6 170 32.0/4.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 N+1 E 140 28.0/8.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Marianne Forsberg - Tor Holmberg 2 S= 5 110 26.0/10.0
Christer Ekberg - Max Elander Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2 V-2 5 100 24.0/12.0
Majken Windahl - Olle Windahl Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 4 Ö-1 9 50 22.0/14.0
Stellan Brynell - Pia Fransson Björn Klefbohm - Jeanette Svensson 4 N-1 4 -50 18.0/18.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Marianne Servin - Ulla Öberg 3 S-1 D -50 18.0/18.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Bengt Rylander - Thore Lindström 4 N-1 E -50 18.0/18.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Louise Grandinsson - Alicia Carlsson 3 N-2 Kn -100 11.0/25.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Gunilla Wallin - Lennart Lindahl 4D S-1 9 -100 11.0/25.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lena Kampf - Mona Andersson 2 S-2 D -100 11.0/25.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 2 S-2 D -100 11.0/25.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 Ö= 9 -130 6.0/30.0
Kristi Meier - Per Nilsson Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 2 N-3 E -150 3.0/33.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 4 S-3 5 -150 3.0/33.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 5D S-2 D -300 0.0/36.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim     - -/23.5