Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 18.30 Partävling med HCP- beräkning och partnergaranti 2013-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

18.30 Partävling med HCP- beräkning och partnergaranti 2013-08-07

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.07

Nord giv
N-S i zon
84
kn87
Dkn93
kn1065
EDkn96
6
K
K87432
1052
K1053
E85
ED9
K73
ED942
107642

Optimalt kontrakt: 6NT Ö= -990
 NT
N08600
S08610
Ö12561212
V12461111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Lars Svensson Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 3NT Ö-3 4 150 44.0/0.0
Ulla Öberg - Wiviann Hassel Lena Kampf - Mona Andersson 3 S+1 6 130 42.0/2.0
Christer Ekberg - Max Elander Kerstin Degermark - Gun Jensen-Carlén 3 S= 6 110 40.0/4.0
Håkan Stenfot - Alva Pettersson Alf Pihl - Rolf Sjödahl 3NT Ö-2 9 100 38.0/6.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bertil Cohen - Gunnar Andersson 5 Ö-1 E 50 36.0/8.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Sonja Lindblom - Anita Ekberg 2 V+3 D -150 34.0/10.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Göte Jönsson - Sven Persson 3 V+1 Kn -170 31.0/13.0
Majken Windahl - Olle Windahl Susanne Levin - Claudia Sjöberg 2 V+2 Kn -170 31.0/13.0
Christina Westesson - Birgit Larsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 2 V+3 7 -200 28.0/16.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard 2 V+4 D -230 25.0/19.0
Ove Järnström - Lars Edstrand Ulla Wästberg - Hans Wästberg 2 V+4 D -230 25.0/19.0
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Bengt Rylander - Thore Lindström 5 V= 3 -400 22.0/22.0
Ildiko Lang - Cecilia Ericsson Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 4 V= 7 -420 19.0/25.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 V= D -420 19.0/25.0
Kristi Meier - Per Nilsson Lisa Engström - Jeanette Svensson 4 V+1 D -450 13.0/31.0
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V+1 D -450 13.0/31.0
Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 V+1 8 -450 13.0/31.0
Göran Ekelund - Tommy Lööf Ulf Öjing - Monica Wester 4 V+1 D -450 13.0/31.0
Christina Kronlund - Thomas Ålander Klas Bellander - Mikael Björkman 3NT Ö+2 2 -460 8.0/36.0
Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 4 V+2 D -480 3.0/41.0
Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos Junot Delcomyn - Mats Andersson 4 V+2 8 -480 3.0/41.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Roger Bergforsen - Mats Ryderheim 4 V+2 D -480 3.0/41.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gunilla Ljung - Elsie Hägg 5 V+1 D -480 3.0/41.0