Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 18.30 Partävling med HCP- beräkning och partnergaranti 2013-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

18.30 Partävling med HCP- beräkning och partnergaranti 2013-08-07

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.07

Väst giv
alla i zon
Kkn
E542
KD8754
2
D8654
kn10
E2
kn976
E9732
D97
kn10
E104
10
K863
963
KD853

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N710957
S710957
Ö63475
V63475
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4D Ö-2 3 500 44.0/0.0
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Göte Jönsson - Sven Persson 3 Ö-2 3 200 40.0/4.0
Ove Järnström - Lars Edstrand Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 Ö-2 3 200 40.0/4.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Ulla Öberg - Wiviann Hassel 4 Ö-2 K 200 40.0/4.0
Ildiko Lang - Cecilia Ericsson Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard 3 N= 9 140 36.0/8.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Lisa Engström - Jeanette Svensson 4 N= E 130 33.0/11.0
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Roger Bergforsen - Mats Ryderheim 3 N+1 Kn 130 33.0/11.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Agneta Johansson - Lars Svensson 3 N= 9 110 30.0/14.0
Christer Ekberg - Max Elander Bengt Rylander - Thore Lindström 3 Ö-1 3 100 23.0/21.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Göran Ekelund - Tommy Lööf 3 V-1 2 100 23.0/21.0
Bertil Cohen - Gunnar Andersson Ulf Öjing - Monica Wester 3 Ö-1 9 100 23.0/21.0
Christina Westesson - Birgit Larsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 Ö-1 K 100 23.0/21.0
Majken Windahl - Olle Windahl Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 Ö-1 9 100 23.0/21.0
Susanne Levin - Claudia Sjöberg Sonja Lindblom - Anita Ekberg 3 Ö-1 3 100 23.0/21.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 4 N-1 E -100 12.0/32.0
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Kerstin Degermark - Gun Jensen-Carlén 4 S-1 3 -100 12.0/32.0
Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 N-1 E -100 12.0/32.0
Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist 4 N-1 E -100 12.0/32.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Alf Pihl - Rolf Sjödahl 4 S-1 E -100 12.0/32.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Christina Kronlund - Thomas Ålander 2 Ö= 9 -110 6.0/38.0
Kristi Meier - Per Nilsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 N-2 E -200 2.0/42.0
Gunilla Ljung - Elsie Hägg Klas Bellander - Mikael Björkman 5D N-1 Kn -200 2.0/42.0
Håkan Stenfot - Alva Pettersson Lena Kampf - Mona Andersson 2NT N-2 2 -200 2.0/42.0