Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Nord giv
Ö-V i zon
E6
EK9865
EKD
Dkn
Dkn72
Dkn4
1073
985
K854
732
kn652
43
1093
10
984
EK10762

Optimalt kontrakt: 7 N= 1440
 NT
N131011912
S131011912
Ö01141
V01141
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ildiko Lang - Cecilia Ericsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 6 N= 3 980 37.0/1.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson 6 N= 2 980 37.0/1.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Marianne Servin - Ulla Öberg 6 N= 4 920 34.0/4.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT S+3 2 490 31.0/7.0
Peter Flamholc - Birgitta Flamholc Lisa Engström - Jeanette Svensson 3NT S+3 2 490 31.0/7.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 N+2 5 480 25.0/13.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 4 N+2 4 480 25.0/13.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Margareta Nilson - Marie Nilsson 4 N+2 4 480 25.0/13.0
Lena Öberg - Carin Öhrneman Christer Ekberg - Max Elander 4 N+2 4 480 25.0/13.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Christina Kronlund - Thomas Ålander 3NT N+2 4 460 20.0/18.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Mona Andersson - Anita Ekberg 4 S+1 2 450 15.0/23.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Monica Gilhorn - Mona Berge 4 N+1 5 450 15.0/23.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson Bengt Rylander - Thore Lindström 4 N+1 4 450 15.0/23.0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Gerda Sevonius - Inger Malmroos 4 N+1 4 450 15.0/23.0
Bengt Brynell - Pia Fransson Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl 5 S+1 4 420 10.0/28.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3NT S= 2 400 8.0/30.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist 3 N+3 4 230 6.0/32.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 2 N+3 5 200 4.0/34.0
Majken Windahl - Olle Windahl Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 6 S-1 D -50 2.0/36.0
Kristi Meier - Per Nilsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 6NT N-4 4 -200 0.0/38.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson     - -/21.7