Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Väst giv
alla i zon
E102
32
EKD763
87
K64
K9754
954
102
Dkn9873
8
102
EK94
5
EDkn106
kn8
Dkn653

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N89858
S89858
Ö43483
V43483
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Mona Andersson - Anita Ekberg 5 N= E 600 36.0/2.0
Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl Sonja Christensson - Bernt Christensson 3NT N= 9 600 36.0/2.0
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Rutger Persson - Claes Nilsson 5 N= E 600 36.0/2.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Barbro Jönsson - Yvonne Möller 3 V-5 E 500 32.0/6.0
Christina Kronlund - Thomas Ålander Gunilla Wallin - Christina Leander 4 Ö-3 Kn 300 30.0/8.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bengt Rylander - Thore Lindström 3 Ö-2 E 200 28.0/10.0
Christer Ekberg - Max Elander Gerda Sevonius - Inger Malmroos 3 N+2 E 150 26.0/12.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 3 S= 10 140 24.0/14.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3 N+1 K 130 18.0/20.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 N+1 8 130 18.0/20.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 N= E 130 18.0/20.0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Lisa Engström - Jeanette Svensson 3 N+1 E 130 18.0/20.0
Lena Öberg - Carin Öhrneman Margareta Nilson - Marie Nilsson 3 N+1 E 130 18.0/20.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Monica Gilhorn - Mona Berge 3 Ö-1 8 100 11.0/27.0
Majken Windahl - Olle Windahl Marianne Servin - Ulla Öberg 3 Ö-1 Kn 100 11.0/27.0
Bengt Brynell - Pia Fransson Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 4 N-1 E -100 6.0/32.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 5 N-1 E -100 6.0/32.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist 4 N-1 E -100 6.0/32.0
Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson Lars Jarming - Monica Lannerud 4 S-2 K -200 1.0/37.0
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Peter Flamholc - Birgitta Flamholc 4 S-2 K -200 1.0/37.0
Kristi Meier - Per Nilsson     - 19.1/-