Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Syd giv
Ö-V i zon
EK43
K10873
8
1085
7
ED62
K103
KD964
Dkn9865
4
Dkn
Ekn72
102
kn95
E976542
3

Optimalt kontrakt: 4D S-3 -500
 NT
N37744
S37744
Ö104586
V104589
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Mona Andersson - Anita Ekberg 3 Ö-2 3 200 38.0/0.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Barbro Jönsson - Yvonne Möller 3 S= 7 110 35.0/3.0
Lena Öberg - Carin Öhrneman Margareta Nilson - Marie Nilsson 3 S= 7 110 35.0/3.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bengt Rylander - Thore Lindström 4 V-1 E 100 30.0/8.0
Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl Sonja Christensson - Bernt Christensson 3 Ö-1 3 100 30.0/8.0
Majken Windahl - Olle Windahl Marianne Servin - Ulla Öberg 5 V-1 E 100 30.0/8.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 Ö= E -110 25.0/13.0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Lisa Engström - Jeanette Svensson 2 Ö= 3 -110 25.0/13.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 V= 8 -130 20.0/18.0
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V+1 8 -130 20.0/18.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 V= 8 -130 20.0/18.0
Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson Lars Jarming - Monica Lannerud 3 Ö= 5 -140 16.0/22.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 5D N-3 E -500 14.0/24.0
Bengt Brynell - Pia Fransson Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 3NT V= 7 -600 8.0/30.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 3NT V= 7 -600 8.0/30.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Monica Gilhorn - Mona Berge 3NT V= 7 -600 8.0/30.0
Christina Kronlund - Thomas Ålander Gunilla Wallin - Christina Leander 3NT V= E -600 8.0/30.0
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Peter Flamholc - Birgitta Flamholc 3NT V= 3 -600 8.0/30.0
Christer Ekberg - Max Elander Gerda Sevonius - Inger Malmroos 3NT V+1 7 -630 1.0/37.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist 3NT V+1 8 -630 1.0/37.0
Kristi Meier - Per Nilsson     - 19.1/-