Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Nord giv
N-S i zon
E
Kkn
EKD76
ED853
9
E1083
10932
kn742
KDkn62
965
kn84
106
1087543
D742
5
K9

Optimalt kontrakt: 5NT N= 660
 NT
N111111911
S111111911
Ö22242
V22242
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist 3NT N+3 K 690 38.0/0.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 3NT N+2 K 660 36.0/2.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4NT N= K 630 31.0/7.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3NT N+1 K 630 31.0/7.0
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 3NT N+1 K 630 31.0/7.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Peter Flamholc - Birgitta Flamholc 3NT N+1 K 630 31.0/7.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 4 S= 9 620 26.0/12.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bengt Rylander - Thore Lindström 3NT N= K 600 21.0/17.0
Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT N= K 600 21.0/17.0
Margareta Nilson - Marie Nilsson Lisa Engström - Jeanette Svensson 3NT N= K 600 21.0/17.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3NT S= 9 600 21.0/17.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Christer Ekberg - Max Elander 4 N+1 K 150 16.0/22.0
Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 N+1 K 130 12.0/26.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Lena Öberg - Carin Öhrneman 1 N+3 K 130 12.0/26.0
Majken Windahl - Olle Windahl Roger Bergforsen - Mats Ryderheim 3 N+1 K 130 12.0/26.0
Bengt Brynell - Pia Fransson Monica Gilhorn - Mona Berge 4 S-1 E -100 6.0/32.0
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Rutger Persson - Claes Nilsson 5 N-1 K -100 6.0/32.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 N-1 K -100 6.0/32.0
Kristi Meier - Per Nilsson Mona Andersson - Anita Ekberg 6 S-2 9 -200 1.0/37.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 S-2 4 -200 1.0/37.0
Christina Kronlund - Thomas Ålander     - 17.9/-