Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Öst giv
N-S i zon
kn975
D10874
kn10
EK
82
E96
E76
kn10842
EK1064
53
9843
D9
D3
Kkn2
KD52
7653

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N66976
S66976
Ö75465
V75465
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Wallin - Christina Leander Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 3NT S= 8 600 37.0/1.0
Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT N= E 600 37.0/1.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 2NT V-4 7 200 34.0/4.0
Kristi Meier - Per Nilsson Christina Kronlund - Thomas Ålander 2NT N+2 E 180 32.0/6.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Lars Jarming - Monica Lannerud 3 N= E 140 24.0/14.0
Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson Bengt Rylander - Thore Lindström 3 N= E 140 24.0/14.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 N+1 E 140 24.0/14.0
Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist Lena Öberg - Carin Öhrneman 2 N+1 K 140 24.0/14.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2 N+1 E 140 24.0/14.0
Lisa Engström - Jeanette Svensson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 2 N+1 E 140 24.0/14.0
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Barbro Jönsson - Yvonne Möller 3 N= 9 140 24.0/14.0
Majken Windahl - Olle Windahl Peter Flamholc - Birgitta Flamholc 2 Ö-2 Kn 100 16.0/22.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Pass   13.0/25.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Pass   13.0/25.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Monica Gilhorn - Mona Berge 4 N-1 E -100 9.0/29.0
Mona Andersson - Anita Ekberg Bengt Brynell - Pia Fransson 2 S-1 8 -100 9.0/29.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N-2 E -200 4.0/34.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Christer Ekberg - Max Elander 4 N-2 E -200 4.0/34.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Margareta Nilson - Marie Nilsson 2NT N-2 E -200 4.0/34.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Gerda Sevonius - Inger Malmroos 1NT S-3 Kn -300 0.0/38.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson     - -/20.3