Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Öst giv
N-S i zon
KD92
D9643
E
E98
kn6
K1075
kn1075
1064
E8543
E2
43
kn732
107
kn8
KD9862
KD5

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N89989
S89989
Ö54454
V54454
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl 3NT N+1 3 630 34.0/4.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Christina Kronlund - Thomas Ålander 3NT N+1 3 630 34.0/4.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Bengt Rylander - Thore Lindström 3NT N+1 4 630 34.0/4.0
Monica Gilhorn - Mona Berge Kristi Meier - Per Nilsson 3NT N+1 2 630 34.0/4.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Roger Bergforsen - Mats Ryderheim 3NT N+1 3 630 34.0/4.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 3NT S= 5 600 23.0/15.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Bengt Brynell - Pia Fransson 3NT N= 4 600 23.0/15.0
Peter Flamholc - Birgitta Flamholc Margareta Nilson - Marie Nilsson 3NT S= Kn 600 23.0/15.0
Christer Ekberg - Max Elander Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S= 5 600 23.0/15.0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Barbro Jönsson - Yvonne Möller 3NT S= 4 600 23.0/15.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3NT N= 2 600 23.0/15.0
Lisa Engström - Jeanette Svensson Majken Windahl - Olle Windahl 2NT N+1 4 150 16.0/22.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ulla Wästberg - Hans Wästberg 2 N= E 110 12.0/26.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N= E 110 12.0/26.0
Lena Öberg - Carin Öhrneman Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 2 S+1 7 110 12.0/26.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT N-1 5 -100 5.0/33.0
Mona Andersson - Anita Ekberg Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 3NT N-1 3 -100 5.0/33.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist 3NT S-1 6 -100 5.0/33.0
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Gerda Sevonius - Inger Malmroos 3NT S-1 10 -100 5.0/33.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 S-2 Kn -200 0.0/38.0
Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson     - 22.6/-