Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Syd giv
N-S i zon
Kkn8
D87
EK103
K54
9432
EKkn962
Dkn
E
75
3
8762
kn109832
ED106
1054
954
D76

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N77779
S77779
Ö63633
V63633
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Peter Flamholc - Birgitta Flamholc 2NT N+2 Kn 180 38.0/0.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 S+1 E 140 34.0/4.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Mona Andersson - Anita Ekberg 3 N= 3 140 34.0/4.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 2 S+1 E 140 34.0/4.0
Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson Christina Kronlund - Thomas Ålander 2 S= E 110 28.0/10.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Kristi Meier - Per Nilsson 2 S= K 110 28.0/10.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 2 S= E 110 28.0/10.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Bengt Brynell - Pia Fransson 2 V-2 E 100 23.0/15.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Margareta Nilson - Marie Nilsson 3 V-2 E 100 23.0/15.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Gerda Sevonius - Inger Malmroos 1NT N= 3 90 20.0/18.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 2 V-1 E 50 15.0/23.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson Monica Gilhorn - Mona Berge 2 V-1 E 50 15.0/23.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl 2 V-1 E 50 15.0/23.0
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2 V-1 E 50 15.0/23.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lisa Engström - Jeanette Svensson 2NT N-1 3 -100 10.0/28.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 2 V= E -110 6.0/32.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Christer Ekberg - Max Elander 2 V= E -110 6.0/32.0
Lena Öberg - Carin Öhrneman Majken Windahl - Olle Windahl 2 V= K -110 6.0/32.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Lars Jarming - Monica Lannerud 3 S-2 E -200 2.0/36.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist 3NTD N-2 3 -500 0.0/38.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg     - 19.5/-