Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Öst giv
ingen i zon
963
kn1053
D542
98
EDkn10
E96
983
1072
752
D872
E106
kn53
K84
K4
Kkn7
EKD64

Optimalt kontrakt: 2 S= 90
 NT
N78666
S88776
Ö54665
V54665
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Gilhorn - Mona Berge Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2NT S+1 10 150 38.0/0.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl 2NT S= D 120 33.0/5.0
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Peter Flamholc - Birgitta Flamholc 1NT N+1 E 120 33.0/5.0
Majken Windahl - Olle Windahl Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 1NT S+1 E 120 33.0/5.0
Lena Öberg - Carin Öhrneman Gerda Sevonius - Inger Malmroos 2NT S= E 120 33.0/5.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Christina Kronlund - Thomas Ålander 3 S= E 110 24.0/14.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Mona Andersson - Anita Ekberg 1 S+2 6 110 24.0/14.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Kristi Meier - Per Nilsson 3 N= 2 110 24.0/14.0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 1 S+2 D 110 24.0/14.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Barbro Jönsson - Yvonne Möller 1 S+2 D 110 24.0/14.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist 1NT Ö-2 E 100 18.0/20.0
Bengt Brynell - Pia Fransson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 1 S+1 E 90 13.0/25.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 2 S= E 90 13.0/25.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Gunilla Wallin - Christina Leander 1 S+1 6 90 13.0/25.0
Christer Ekberg - Max Elander Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 1NT S= 6 90 13.0/25.0
Margareta Nilson - Marie Nilsson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 1 S= E 70 7.0/31.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 1 S= 3 70 7.0/31.0
Lisa Engström - Jeanette Svensson Roger Bergforsen - Mats Ryderheim 2 V-1 9 50 4.0/34.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2NT S-1 10 -50 1.0/37.0
Ildiko Lang - Cecilia Ericsson Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson 3 S-1 2 -50 1.0/37.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson     - 20.1/-