Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Syd giv
ingen i zon

K1095
Dkn106
kn10642
K10842
E74
E
D953
Ekn75
D632
K854
E
D963
kn8
9732
K87

Optimalt kontrakt: 6 V= -980
 NT
N55313
S55313
Ö78101210
V78101210
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl 6 V-3 D 150 38.0/0.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Margareta Nilson - Marie Nilsson 6 V-2 D 100 36.0/2.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Monica Gilhorn - Mona Berge 6 V-1 D 50 34.0/4.0
Kristi Meier - Per Nilsson Bengt Rylander - Thore Lindström 4 V= D -420 27.0/11.0
Bengt Brynell - Pia Fransson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 V= 4 -420 27.0/11.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Sonja Christensson - Bernt Christensson 4 V= D -420 27.0/11.0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Majken Windahl - Olle Windahl 4 V= D -420 27.0/11.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 4 V= D -420 27.0/11.0
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Lisa Engström - Jeanette Svensson 4 V= D -420 27.0/11.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 4 V+1 D -450 13.0/25.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 V+1 9 -450 13.0/25.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 V+1 9 -450 13.0/25.0
Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist Christer Ekberg - Max Elander 4 V+1 6 -450 13.0/25.0
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 V+1 Kn -450 13.0/25.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Barbro Jönsson - Yvonne Möller 4 V+1 D -450 13.0/25.0
Lena Öberg - Carin Öhrneman Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 V+1 5 -450 13.0/25.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Peter Flamholc - Birgitta Flamholc 4 V+1 D -450 13.0/25.0
Christina Kronlund - Thomas Ålander Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 V+2 5 -480 3.0/35.0
Mona Andersson - Anita Ekberg Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson 4 V+2 D -480 3.0/35.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V+3 5 -510 0.0/38.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg     - 23.3/-