Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Öst giv
alla i zon
74
D92
D1042
KD106
kn10852
865
93
742
3
EKkn10
EK8765
93
EKD96
743
kn
Ekn85

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N106478
S95477
Ö37755
V37755
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sonja Christensson - Bernt Christensson Bengt Rylander - Thore Lindström 4D Ö-3 E 800 38.0/0.0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Gerda Sevonius - Inger Malmroos 3NT N= E 600 36.0/2.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 3D Ö-2 E 500 34.0/4.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 Ö-3 E 300 31.0/7.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 4 Ö-3 E 300 31.0/7.0
Ildiko Lang - Cecilia Ericsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 Ö-2 E 200 25.0/13.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 3 Ö-2 E 200 25.0/13.0
Majken Windahl - Olle Windahl Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 2 Ö-2 K 200 25.0/13.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist 4 Ö-2 E 200 25.0/13.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Mona Andersson - Anita Ekberg 4 N= E 130 19.0/19.0
Lena Öberg - Carin Öhrneman Christer Ekberg - Max Elander 3 S+1 Kn 130 19.0/19.0
Bengt Brynell - Pia Fransson Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl 4 Ö-1 E 100 16.0/22.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Monica Gilhorn - Mona Berge 2 S-1 9 -100 11.0/27.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson 2 S-1 9 -100 11.0/27.0
Peter Flamholc - Birgitta Flamholc Lisa Engström - Jeanette Svensson 2 S-1 9 -100 11.0/27.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3 S-1 9 -100 11.0/27.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Christina Kronlund - Thomas Ålander 4 S-2 9 -200 5.0/33.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Marianne Servin - Ulla Öberg 4 S-2 9 -200 5.0/33.0
Kristi Meier - Per Nilsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT N-3 8 -300 2.0/36.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Margareta Nilson - Marie Nilsson 4D S-2 9 -500 0.0/38.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson     - -/21.7