Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Nord giv
ingen i zon
E5
KD6
EKDkn7
kn87
K87
E985
98
D1032
Dkn932
43
1053
EK6
1064
kn1072
642
954

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N48746
S48746
Ö95695
V95695
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Monica Gilhorn - Mona Berge 2NT N= D 120 36.0/2.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT N+1 2 120 36.0/2.0
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Barbro Jönsson - Yvonne Möller 2NT N= 9 120 36.0/2.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 1 N+2 9 110 31.0/7.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Christer Ekberg - Max Elander 1 N+2 E 110 31.0/7.0
Mona Andersson - Anita Ekberg Bengt Brynell - Pia Fransson 4 Ö-1 6 50 28.0/10.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2NT N-1 D -50 23.0/15.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 2NT N-1 D -50 23.0/15.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Gerda Sevonius - Inger Malmroos 2NT N-1 E -50 23.0/15.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Margareta Nilson - Marie Nilsson 2NT N-1 3 -50 23.0/15.0
Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson Bengt Rylander - Thore Lindström 2NT N-2 2 -100 17.0/21.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT N-2 2 -100 17.0/21.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 Ö= 6 -140 13.0/25.0
Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 Ö= 2 -140 13.0/25.0
Kristi Meier - Per Nilsson Christina Kronlund - Thomas Ålander 3 N-3 E -150 6.0/32.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Lars Jarming - Monica Lannerud 2NT N-3 D -150 6.0/32.0
Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist Lena Öberg - Carin Öhrneman 2NT N-3 3 -150 6.0/32.0
Lisa Engström - Jeanette Svensson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 2NT N-3 3 -150 6.0/32.0
Majken Windahl - Olle Windahl Peter Flamholc - Birgitta Flamholc 2NT N-3 3 -150 6.0/32.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 3 Ö+1 2 -170 0.0/38.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson     - -/20.3