Kommande tävlingar
26/06
Ölandsveckan: A-final
30/06
Norrtälje Guld, Roslagsträffen
05/07
BK Björken Guld
Rapporterade tävlingar
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
29/03
Trosa BS Guld
23/03
Laholmsguldet 2024
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
Lunds BK
»
Vårfest Boklunden, Silvertävling 2013-04-21
[Föregående]
[Alla givar]
[Nästa]
[Tävlingsinfo]
[Simultan]
[PBN]
Lunds BK
Vårfest Boklunden, Silvertävling 2013-04-21
Bricka 28
Lunds BK, Sverige 2013.04.21
Väst giv
N-S i zon
kn9863
832
E874
9
D5
kn54
109
876532
EK107
EK7
kn62
kn104
42
D1096
KD53
EKD
Optimalt kontrakt: 3
D V-1 100
NT
N
4
8
8
7
7
S
4
8
8
7
7
Ö
8
4
5
5
6
V
8
4
5
5
6
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Anita Gullberg - Bo Persson
Barbro Lindskog - Elsy Jacobsson
2NT S+1
5
150
34.0/0.0
Ã…ke Larsson - Wlodek Tugendraich
Margitta Edgren - Elna Göransson
2NT S=
8
120
32.0/2.0
Ywa Daugaard - Berit Ralvert
Sanna Stigsson - Göran Stigsson
2
N+1
K
110
30.0/4.0
Anita Larsson - Pawel Chylicki
Nicolae Östner - Lennart Hammarholm
1NT Ö-2
6
100
26.0/8.0
Jan Lundius - Jörgen Nilsson
Alf Roos - Christer Andersson
2
V-2
9
100
26.0/8.0
Britt Jakobsson - Inga-Britt Carlsson
Britt Larsson - Leif Larsson
3
Ö-2
K
100
26.0/8.0
Gittan Werneman - Lars Andersson
Erik Ackzell - Samuel Katzin
1NT Ö-1
E
50
15.0/19.0
Rolf Holmér - Göran Gnosspelius
Charlotte Rudbäck - Mats Mårtensson
3
Ö-1
D
50
15.0/19.0
Ulla-Britt Brändström - Kjell Liljegren
Gun Romée - Jerker Persson
3
V-1
6
50
15.0/19.0
Ulla-Britt Hansson - Karin Hellström
Ritva Myrhagen - HÃ¥kan Myrhagen
1NT Ö-1
E
50
15.0/19.0
Ingemar Dahlstrand - Torgil Ekman
Inger Heyman-Rewhus - Bertil Rewhus
3
Ö-1
E
50
15.0/19.0
Anette Erlandsson - Anna-Lena Jacobsson
Signe Gunnarsson - Gunvor Arrhén
3
V-1
8
50
15.0/19.0
Ann-Mari Andersson - Hans Lundström
Annika Nivestam - Thorbjörn Haraldsson
3
V-1
K
50
15.0/19.0
Johan Erlandsson - Bertil Ekelund
Inga-Lill Andersson - Jan-Erik Andersson
1NT Ö-1
6
50
15.0/19.0
Kerstin Strömholm - Lars-Åke Larsson
Ã…ke Bergh - Per-Ingemar Nilsson
2
Ö=
K
-90
6.0/28.0
Monica Cederberg - Bengt Larsson
Arne Hansson - H.O. Thulin
2NT S-1
D
-100
3.0/31.0
Hugo Hernelöw - Sven-Åke Fädmyr
Barbro Julén - Eva Nordborg
2
N-1
E
-100
3.0/31.0
Helena Cewers - Susanne Levin
Lotta Lundberg - Peter Moricz
2NT Ö+1
10
-150
0.0/34.0