Kommande tävlingar
26/06
Ölandsveckan: A-final
30/06
Norrtälje Guld, Roslagsträffen
05/07
BK Björken Guld
Rapporterade tävlingar
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
29/03
Trosa BS Guld
23/03
Laholmsguldet 2024
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
Lunds BK
»
Vårfest Boklunden, Silvertävling 2013-04-21
[Föregående]
[Alla givar]
[Nästa]
[Tävlingsinfo]
[Simultan]
[PBN]
Lunds BK
Vårfest Boklunden, Silvertävling 2013-04-21
Bricka 13
Lunds BK, Sverige 2013.04.21
Nord giv
alla i zon
ED75
E8
KD103
D97
kn108
D963
Ekn82
Kkn
K9
kn2
9654
106543
6432
K10754
7
E82
Optimalt kontrakt: 4
N= 620
NT
N
8
8
8
10
9
S
8
8
9
10
9
Ö
5
5
4
2
4
V
5
5
4
2
4
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Anita Gullberg - Bo Persson
Inger Heyman-Rewhus - Bertil Rewhus
4
S=
8
620
32.0/2.0
Ã…ke Larsson - Wlodek Tugendraich
Johan Erlandsson - Bertil Ekelund
4
N=
3
620
32.0/2.0
Charlotte Rudbäck - Mats Mårtensson
Barbro Julén - Eva Nordborg
4
N=
Kn
620
32.0/2.0
Rolf Holmér - Göran Gnosspelius
Signe Gunnarsson - Gunvor Arrhén
3NT N=
4
600
28.0/6.0
Kerstin Strömholm - Lars-Åke Larsson
Britt Larsson - Leif Larsson
2
N+1
K
140
26.0/8.0
Jan Lundius - Jörgen Nilsson
Barbro Lindskog - Elsy Jacobsson
2
S=
Kn
110
22.0/12.0
Ywa Daugaard - Berit Ralvert
Ritva Myrhagen - HÃ¥kan Myrhagen
2
N=
Kn
110
22.0/12.0
Ingemar Dahlstrand - Torgil Ekman
Lotta Lundberg - Peter Moricz
2
N=
7
110
22.0/12.0
Hugo Hernelöw - Sven-Åke Fädmyr
Nicolae Östner - Lennart Hammarholm
1NT N=
3
90
18.0/16.0
Gittan Werneman - Lars Andersson
Margitta Edgren - Elna Göransson
2
N-1
6
-100
12.0/22.0
Ulla-Britt Brändström - Kjell Liljegren
Annika Nivestam - Thorbjörn Haraldsson
4
N-1
10
-100
12.0/22.0
Helena Cewers - Susanne Levin
Erik Ackzell - Samuel Katzin
4
N-1
Kn
-100
12.0/22.0
Britt Jakobsson - Inga-Britt Carlsson
Alf Roos - Christer Andersson
2
N-1
3
-100
12.0/22.0
Ann-Mari Andersson - Hans Lundström
Sanna Stigsson - Göran Stigsson
2
N-1
9
-100
12.0/22.0
Anita Larsson - Pawel Chylicki
Ã…ke Bergh - Per-Ingemar Nilsson
4
S-2
Kn
-200
4.0/30.0
Monica Cederberg - Bengt Larsson
Gun Romée - Jerker Persson
4
N-2
6
-200
4.0/30.0
Anette Erlandsson - Anna-Lena Jacobsson
Arne Hansson - H.O. Thulin
3NT N-2
4
-200
4.0/30.0
Ulla-Britt Hansson - Karin Hellström
Inga-Lill Andersson - Jan-Erik Andersson
3NT N-3
4
-300
0.0/34.0