Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 27/2 Scratch 2013-02-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 27/2 Scratch 2013-02-27

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.02.27

Nord giv
Ö-V i zon
D
Ekn10
963
ED8653
kn6532
K
KD104
kn94
97
9642
8752
K72
EK1084
D8753
Ekn
10

Optimalt kontrakt: 6 N= 980
 NT
N10712109
S10712109
Ö25032
V25032
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Peter Flamholc - Birgitta Flamholc Alf Pihl - Anita Ekberg 4 S+3 4 510 38/0
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson Rolf-A Gibstein - Maj-Britt Gibstein 4 S+2 4 480 33/5
Christer Ekberg - Max Elander Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 S+2 K 480 33/5
Anders Olsson - Sten Ahlgren Inga Derving - Ulla Nilborn 4 S+2 K 480 33/5
Sonja Christensson - Bernt Christensson Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 S+2 K 480 33/5
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Nancy Thern - Thore Lindström 3NT S+2 2 460 28/10
Ildiko Lang - Wiviann Hassel Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N+1 2 430 25/13
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Helen Roos - Gunilla Jerndell 3NT S+1 4 430 25/13
Göran Nyqvist - Peter Perulf Per Boberg - Kerstin Boberg 4 S= K 420 22/16
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Milan Korac - Christina Leander 3NT S= 4 400 15/23
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 3NT S= K 400 15/23
Kristi Meier - Per Nilsson Bertil Hansson - Lone Stolt 3NT S= K 400 15/23
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3NT S= 4 400 15/23
Willy Landgren - Bibi Jönsson Agneta Johansson - Lars Svensson 5 N= 7 400 15/23
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Inger Tjörnhagen - Gunilla Wahlkvist 3NT S= 4 400 15/23
Bengt Edlund - Jan Holmander Kristina Bengtsson - Susanne Levin 2 S+3 4 200 8/30
Rolf Bergström - Christer Löfgren Helen Johansson - Marie Nilsson 2 S+2 K 170 6/32
Jan Schneider - Ester Schneider Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 S-1 K -50 3/35
Ingegerd Jeppsson - Margareta Nilsson Lena Kampf - Rolf Sjödahl 4 S-1 K -50 3/35
Marianne Servin - Ulla Öberg Lennart Kroon - Håkan Linse 3NT S-2 K -100 0/38