Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-06

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.03.06

Öst giv
N-S i zon
ED9
Dkn94
Dkn42
K6
Kkn104
107
E1098
972
53
K63
763
Dkn1054
8762
E852
K5
E83

Optimalt kontrakt: 6 S= 1430
 NT
N910121011
S910121011
Ö43132
V43132
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Lena Kampf - Mona Andersson 4 S+2 E 680 33.0/1.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Inga Derving - Ulla Nilborn 4 N+2 3 680 33.0/1.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Helen Lundin - Helena Cewers 3NT N+2 4 660 30.0/4.0
Helen Johansson - Tommy Lööf Christer Ekberg - Max Elander 4 N+1 5 650 25.0/9.0
Lisa Engström - Yvonne Möller Junot Delcomyn - Sten Ahlgren 4 N+1 D 650 25.0/9.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Sonja Lindblom - Monica Mattsson 4 N+1 5 650 25.0/9.0
Gunilla Ljung - Elsie Hägg MajLis Tengblad - Inger Malmroos 4 N+1 5 650 25.0/9.0
Veronica Hallbäck - Stefan Hallbäck Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 3NT N+1 D 630 20.0/14.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Ingela Jönsson - Lennart Lindahl 4 N= 3 620 14.0/20.0
Kristi Meier - Per Nilsson Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 N= D 620 14.0/20.0
Bengt Edlund - Jan Holmander Bert Rexér - Eva Rexér 4 N= 5 620 14.0/20.0
Stellan Brynell - Pia Fransson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N= D 620 14.0/20.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 N= 5 620 14.0/20.0
Anita Ekberg - Lennart Kroon Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT N= D 600 7.0/27.0
Lisbeth Ringdahl - Birgit Andersson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT N= 4 600 7.0/27.0
Nancy Thern - Thore Lindström Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 S+1 10 170 4.0/30.0
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson Willy Landgren - Bibi Jönsson 2NT N+1 D 150 2.0/32.0
Judith Nissén - Kaj Nissén Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT N-2 D -200 0.0/34.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson     - -/16.6