Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-06

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.03.06

Syd giv
ingen i zon
K32
Ekn86
97
9842
74
53
ED5432
ED10
ED1098
K104
Kkn10
65
kn65
D972
86
Kkn73

Optimalt kontrakt: 6NT V= -990
 NT
N50421
S50421
Ö81281112
V81281112
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stellan Brynell - Pia Fransson Judith Nissén - Kaj Nissén 4 Ö-2 7 100 34.0/0.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 V= 7 -110 32.0/2.0
Lisbeth Ringdahl - Birgit Andersson Inga Derving - Ulla Nilborn 4 V= 4 -130 30.0/4.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 4 V+1 6 -150 27.0/7.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 V+1 6 -150 27.0/7.0
Bert Rexér - Eva Rexér Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson 3 V+3 7 -170 24.0/10.0
Helen Lundin - Helena Cewers Sonja Lindblom - Monica Mattsson 5 V= 9 -400 21.0/13.0
Anita Ekberg - Lennart Kroon Lena Kampf - Mona Andersson 5 V= E -400 21.0/13.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 5 V+1 E -420 16.0/18.0
Ingela Jönsson - Lennart Lindahl Veronica Hallbäck - Stefan Hallbäck 5 V+1 E -420 16.0/18.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 5 V+1 E -420 16.0/18.0
Lisa Engström - Yvonne Möller Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 3NT Ö+1 3 -430 12.0/22.0
Nancy Thern - Thore Lindström Gunilla Ljung - Elsie Hägg 4 Ö+1 8 -450 10.0/24.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT Ö+2 3 -460 4.0/30.0
Kristi Meier - Per Nilsson Helen Johansson - Tommy Lööf 3NT V+2 2 -460 4.0/30.0
Christer Ekberg - Max Elander Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3NT V+2 6 -460 4.0/30.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson MajLis Tengblad - Inger Malmroos 3NT Ö+2 3 -460 4.0/30.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Bengt Edlund - Jan Holmander 3NT Ö+2 3 -460 4.0/30.0
Junot Delcomyn - Sten Ahlgren     - -/19.6