Kommande tävlingar
22/09 Allsvenskan, div3, rond 4-6
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
13/10 Allsvenskan div 2
Rapporterade tävlingar
15/09 BK Albrekts - Guldtävling
05/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
05/08 Guldgruvan - Final H
BK Falkenberg » BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Falkenberg

BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17

Bricka 8

BK Falkenberg, Sverige 2012.07.17

Väst giv
ingen i zon
Dkn1054
962
10762
9
83
D873
Ekn5
kn852
E976
EKkn54
43
D10
K2
10
KD98
EK7643

Optimalt kontrakt: 4D N-1 -100
 NT
N79474
S79474
Ö64968
V64968
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bj?rn Andersson - Eva Andersson Ingrid Petersen - Pelle Borgeke 4 Ö-1 E 50 37.0/1.0
G?ran Adde - Jan Nilsson G?ran Forss - Niclas ?rnerdal 3 V-1 E 50 37.0/1.0
Tomas Winqvist - Hans Mattsson Gun Bellander - Klas Bellander 4 N-1 D -50 33.0/5.0
Jan Johansson - Sune L?bo Fredrik Wickstr?m - Kenneth ?sterberg 4 N-1 K -50 33.0/5.0
Pontus Svinhufvud - Johnny Ivarsson Mikael Westerlund - Per Jansson 4D S-1 7 -100 30.0/8.0
Peggy Nyholm - Urban Mentzer Fredrik Hedesand - Ulf Aronson 3 Ö= E -140 26.0/12.0
Britt-Marie Warborn - Per F?hraeus Villy Havasi - Per Andersson 3 Ö= E -140 26.0/12.0
Rune Carlsson - Tony Elmroth Morgan Svensson - Johan Arvidsson 3 Ö= E -140 26.0/12.0
Asle L?tken - Hege Falster Michael Lemborn - Fredrik Alfredsson 3 Ö+1 E -170 19.0/19.0
Bengt Bellander - Jan Gutenwik Elisabeth Eide - Kjell Vidar Holm 3 Ö+1 E -170 19.0/19.0
Eva Gunnarsson - Suzanne Lemborn Dag Mangset - Anne Rydning 3 Ö+1 E -170 19.0/19.0
Peter Modh - Tommy Gunnarsson Leif Olsson - Mats Pettersson 3 Ö+1 K -170 19.0/19.0
Thor Simonsen - Marianne Simonsen Lena Petersen - Robert B?ck 5D N-2 E -300 12.0/26.0
Lennart Nilsson - Anders Nilsson Thomas Magnusson - Arne Eriksson 3D S-2 7 -300 12.0/26.0
Per Hagberg - Lars Westerlund Lars Kennethsson - Arne Blomqvist 3D S-2 7 -300 12.0/26.0
Kaj G?rsta - Bj?rn Sture Valen Arne Larsson - Magnus Eriksson 3D S-3 4 -500 6.0/32.0
Thomas Samuelsson - Sten Johansson Mats Nilsland - Mikael Rimstedt 4D N-3 E -500 6.0/32.0
Christer Winther - Lars Stenlund Ove Olsson - Einar J?nsson 4D S-3 7 -500 6.0/32.0
Pierre Carbonnier - H?kan Tj?rnemo Mats Gunnarsson - Lars-Bertil Andersson 4D Ö= E -590 2.0/36.0
Peter Kennerfalk - Tommi Ramstedt Torgny Carlsson - Jan Enarsson 3D Ö+1 E -630 0.0/38.0