Kommande tävlingar
30/12 Allians Guld
06/01 GavleGuldet
12/01 Utbildning TL Steg 3
Rapporterade tävlingar
02/12 Malmö BKs guldtävling
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Falkenberg » BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Falkenberg

BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17

Bricka 6

BK Falkenberg, Sverige 2012.07.17

Öst giv
Ö-V i zon
Dkn4
KD72
875
KD3
K
kn104
KD962
kn1082
E7632
E653
E10
E5
10985
98
kn43
9764

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -630
 NT
N32332
S32332
Ö101110910
V101110910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Nilsland - Mikael Rimstedt Jan Johansson - Sune L?bo 3NT Ö-4   400 38.0/0.0
Fredrik Hedesand - Ulf Aronson Morgan Svensson - Johan Arvidsson 2 Ö+3   -150 36.0/2.0
G?ran Forss - Niclas ?rnerdal Kaj G?rsta - Bj?rn Sture Valen 2 Ö+2   -170 31.0/7.0
Bj?rn Andersson - Eva Andersson Britt-Marie Warborn - Per F?hraeus 2 Ö+2   -170 31.0/7.0
G?ran Adde - Jan Nilsson Fredrik Wickstr?m - Kenneth ?sterberg 2 Ö+2   -170 31.0/7.0
Pierre Carbonnier - H?kan Tj?rnemo Thor Simonsen - Marianne Simonsen 2 Ö+2   -170 31.0/7.0
Peter Modh - Tommy Gunnarsson Ove Olsson - Einar J?nsson 2NT Ö+2   -180 26.0/12.0
Bengt Bellander - Jan Gutenwik Thomas Magnusson - Arne Eriksson 2 Ö+3   -200 24.0/14.0
Peter Kennerfalk - Tommi Ramstedt Ingrid Petersen - Pelle Borgeke 3NT Ö=   -600 22.0/16.0
Michael Lemborn - Fredrik Alfredsson Mikael Westerlund - Per Jansson 3NT Ö+1   -630 15.0/23.0
Peggy Nyholm - Urban Mentzer Christer Winther - Lars Stenlund 3NT Ö+1   -630 15.0/23.0
Elisabeth Eide - Kjell Vidar Holm Torgny Carlsson - Jan Enarsson 3NT Ö+1   -630 15.0/23.0
Lena Petersen - Robert B?ck Tomas Winqvist - Hans Mattsson 3NT Ö+1   -630 15.0/23.0
Eva Gunnarsson - Suzanne Lemborn Lars Kennethsson - Arne Blomqvist 3NT Ö+1   -630 15.0/23.0
Rune Carlsson - Tony Elmroth Asle L?tken - Hege Falster 3NT Ö+1   -630 15.0/23.0
Villy Havasi - Per Andersson Mats Gunnarsson - Lars-Bertil Andersson 4 Ö+1   -650 8.0/30.0
Dag Mangset - Anne Rydning Thomas Samuelsson - Sten Johansson 3NT Ö+2   -660 5.0/33.0
Lennart Nilsson - Anders Nilsson Arne Larsson - Magnus Eriksson 3NT Ö+2   -660 5.0/33.0
Gun Bellander - Klas Bellander Leif Olsson - Mats Pettersson 2D N-4   -800 2.0/36.0
Per Hagberg - Lars Westerlund Pontus Svinhufvud - Johnny Ivarsson 2D N-5   -1100 0.0/38.0