Kommande tävlingar
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
BK Falkenberg » BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Falkenberg

BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17

Bricka 3

BK Falkenberg, Sverige 2012.07.17

Syd giv
Ö-V i zon
Ekn
10753
D43
Ekn62
KD73
kn6
Ekn1087
D8
86
KD842
K96
743
109542
E9
52
K1095

Optimalt kontrakt: 3D S-1 -100
 NT
N94586
S94586
Ö49856
V49856
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tomas Winqvist - Hans Mattsson Pierre Carbonnier - H?kan Tj?rnemo 1NT Ö-4   400 38.0/0.0
Mats Gunnarsson - Lars-Bertil Andersson Bj?rn Andersson - Eva Andersson 2 N+1   140 36.0/2.0
Jan Johansson - Sune L?bo Dag Mangset - Anne Rydning 3 N=   110 34.0/4.0
Leif Olsson - Mats Pettersson Lena Petersen - Robert B?ck 1NT Ö-1   100 29.0/9.0
Villy Havasi - Per Andersson Thor Simonsen - Marianne Simonsen 1NT Ö-1   100 29.0/9.0
G?ran Adde - Jan Nilsson Mats Nilsland - Mikael Rimstedt 1NT Ö-1   100 29.0/9.0
Gun Bellander - Klas Bellander Ove Olsson - Einar J?nsson 2 Ö-1   100 29.0/9.0
Kaj G?rsta - Bj?rn Sture Valen Fredrik Wickstr?m - Kenneth ?sterberg 3 N-1   -50 24.0/14.0
Mikael Westerlund - Per Jansson Asle L?tken - Hege Falster 2 Ö=   -90 20.0/18.0
Bengt Bellander - Jan Gutenwik Arne Larsson - Magnus Eriksson 2 Ö=   -90 20.0/18.0
Thomas Samuelsson - Sten Johansson Lars Kennethsson - Arne Blomqvist 2 Ö=   -90 20.0/18.0
Peter Modh - Tommy Gunnarsson Peggy Nyholm - Urban Mentzer 3 N-2   -100 16.0/22.0
Morgan Svensson - Johan Arvidsson Christer Winther - Lars Stenlund 2 Ö+1   -110 11.0/27.0
Torgny Carlsson - Jan Enarsson Thomas Magnusson - Arne Eriksson 3 Ö=   -110 11.0/27.0
Eva Gunnarsson - Suzanne Lemborn Pontus Svinhufvud - Johnny Ivarsson 2 Ö=   -110 11.0/27.0
Rune Carlsson - Tony Elmroth Fredrik Hedesand - Ulf Aronson 2 Ö+1   -110 11.0/27.0
Elisabeth Eide - Kjell Vidar Holm Ingrid Petersen - Pelle Borgeke 2 Ö+1   -140 6.0/32.0
Michael Lemborn - Fredrik Alfredsson Per Hagberg - Lars Westerlund 1NT Ö+2   -150 3.0/35.0
Peter Kennerfalk - Tommi Ramstedt Britt-Marie Warborn - Per F?hraeus 2 N-3   -150 3.0/35.0
Lennart Nilsson - Anders Nilsson G?ran Forss - Niclas ?rnerdal 2 Ö+2   -170 0.0/38.0